MARTIN FALTEJSEK PHOTOBLOG

15. 10. 2014

Dobrovolná ignorace

Umíte si přiznat, že vám mobil doslova přirostl k ruce a kdekoliv jdete nebo jedete, koukáte se do něj, sjíždíte Facebook, Instagram etc. a vlastně vůbec nevnímáte dění okolo sebe? Já si uvědomil, jak často tohle poslední dobou dělám. Nazval bych to dobrovolnou ignorací svýho okolí. Je smutný, co s náma technologie dokázaly udělat.

V půlce září jsem byl v Londýně na návštěvě u Petra. Fotky jsou temný, plný umělýho osvětlení a svitu z mobilů, protože jsme žili převážně v noci.

IMG_7463 IMG_7477 IMG_7482 IMG_7492 IMG_7583 IMG_7618 IMG_7625 IMG_7656_2 IMG_7675_0 IMG_7708 IMG_7746 IMG_7773 IMG_7784 IMG_7799 IMG_7808 IMG_7827 IMG_7879

24 komentářů:

 1. Třetí fotka je perfektní, přesně vyjadřuje to, o čem píšeš. Chci taky takovou, ale se svou osobou, hodil bych si to pak ve větším formátu na zeď. Kontrast tmy v pokoji, osvětlené tváře a v pozadí nikdy nespící město.

  Nejsi sám, kdo si toho všiml, já to pozoruju už delší dobu. Sedíš na kávě s přáteli, chceš si povídat a místo toho akorát tak koukáš, jak pořád civí na displej a maximálně tak přikyvujou hlavou. Dělal jsem to taky, ale rozhodl jsem se s tím začít bojovat a podvědomě si vsugerovávám, že mobil je v kapse, nikdo mě neshání a opravdu ho nepotřebuju kontrolovat každé dvě minuty. A daří se mi to!! Je to jen o tom chtít ^_^
  M.
  http://www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen by chtělo, aby s tím dokázali bojovat taky ostatní a nemusel jsi pořád sedět u toho stolu sám a koukat jak civí.. :)

   Vymazat
  2. Já už jsem přišel o strach z toho se jim připomenout (ale uznávám, že asi u některých mohu tímto klesnout mezi neoblíbené společníky..ale stojí pak takoví kamarádi za to? ;) )

   Vymazat
 2. Ty jsi prostě boží!
  quietus.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Tie fotky sú nádherné, plné skvelej atmodféry, priam mi to pripomína nejaký film!

  OdpovědětVymazat
 4. woow...uzasny fotky uzasny londyn uzasny fotograf

  OdpovědětVymazat
 5. Ta pátá od spodu je uplně neskutečná! <3

  OdpovědětVymazat
 6. Môj obľúbený fotograf v mojom obľúbenom meste. Prekonávaš úplne všetko, skvelé fotky, úplne závidím výhľad z postele :)

  OdpovědětVymazat
 7. Pohlazení na duši. Díky, Martine.

  OdpovědětVymazat
 8. po prvych fotkach si vravim ze aky chlad, depresia, odcudzenie...potom sa to zlepsilo ku koncu :))

  OdpovědětVymazat
 9. Potřeba být 24 hodin denně online mě děsí.

  OdpovědětVymazat
 10. Tá posteľ pri tom výhľade z okna je fenomenálna! Také niečo... v takom niečom by som chcel určite prežiť pár týždňov.
  Ešteže ja "smartfoooon" nemám, takto sa občas zas rád izolujem od sociálnych sietí, napríklad, keď som celý víkend von s kamarátmi.

  OdpovědětVymazat
 11. dobrých pár minút som obdivovala len tú tretiu odhora.

  potom som sa dostala do fázy, kedy som vo svojej hlave znela ako jemne rečovo zaostalá osoba - rozumej, moje pocity boli len kopa citoslovcí a miestami medzi nimi nejaký zhluk ozajstných slov typu "nádhernosť najnádhernejšia", "on musí byť nejaký naddruh alebo ovládať fotomágiu alebo oboje" a "you vole, to je... (citoslovcia vyjadrujúce môj úžas, ktorý stále neopadáva, hoci tento blog sledujem už nejaký čas)"

  no a potom ma dorazil chrabromilský šál.

  napísala som to x-krát a napíšem to zasa - to nie sú len pekne upravené fotky nezachytávajúce nič. sú nielen oku lahodiace, ale aj autentické, proste je na nich niečo, čo vo mne vyprovokuje x pocitov naraz a ostane mi to v pamäti. a umenie je celé o tom (aspoň pre mňa), že nemá len pekne vyzerať, ale má v človeku vzbudiť nejaké pocity.

  ok, už som oficiálne najväčšia fangirl tvoja on the block :D

  OdpovědětVymazat
 12. Přiznávám, i já patřím k těm, kteří každou chvíli nakouknou na nějakou sociální síť. Co kdyby mě náhodou někdo sháněl ;). Ale pak se stane, že jsem týden bez mobilu. A žije se mi, překvapivě, krásně. Jediné, co mi chybí je budík. Nemám ráda tu "závislost" na tom, jestli si má spolubydlící budík nastaví.

  A fotky jsou, jako vždy, úžasné!

  OdpovědětVymazat
 13. děkuju všem tyjo!!!! :)) skoro až se u těch komentářů červenám a tetelim, haha

  OdpovědětVymazat
 14. These are spectacular! I like especially that third one. You have a talent.

  OdpovědětVymazat
 15. A to, o čem píšeš je důvodem, proč by si všichni měli přečíst knihu Umění zahálky :)
  Jinak jsem jako vždy z tvým fotografií naprosto bezeslov a přála bych si tam hned být.

  http://ordinary-silly-things.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 16. ach, nemůžu se na ty fotky vynadívat :-). neznám nikoho lepšího, fakt

  OdpovědětVymazat